Recital fortepianowy Pawła Kowalskiego

Kowalski mały1 marca przypada rocznica urodzin Fryderyka Chopina.

Tego dnia w Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się recital znakomitego pianisty Pawła Kowalskiego (wykona utwory Fryderyka Chopina, ale też będzie opowiadał o kompozytorze).  

 Kowalski

1 marca o godz. 19.00 w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance odbędzie się recital fortepianowy Pawła Kowalskiego. Artysta wykona utwory Fryderyka Chopina.

Paweł Kowalski jest jednym z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów. Koncertował w 40 krajach na 4 kontynentach, m.in. w Salle Pleyel w Paryżu i Konzerthaus w Berlinie. W swoim dorobku ma płyty z utworami Chopina, Beethovena, Brahmsa, Zarębskiego i Panufnika. Jest jurorem sześciu międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Recital zatytułowany Chopin – magia dźwięku, piękno harmonii, logika formy odbędzie się w 206. rocznicę urodzin kompozytora. W programie znajdą się preludia, mazurki, walce, a także Nokturn f-moll op. 55 nr 1, Wielki Polonez As-dur op. 53 i Etiuda Rewolucyjna.

Artysta będzie nie tylko grał, ale również opowiadał o twórczości Fryderyka Chopina. Melomani, którzy z uwagą śledzili ubiegłoroczny Międzynarodowy Koncert Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, pamiętają zapewne niezwykle trafne i erudycyjne komentarze artysty w studiu festiwalowym TVP Kultura.  

– Witold Lutosławski powtarzał często, cytując Debussy’ego: Muzyka zaczyna się tam, gdzie kończą się słowa. W czasie naszego spotkania więcej będzie zatem muzyki niż słów. Pokażę charakterystyczne cechy utworów Chopina, które stanowią o oryginalności tej wspaniałej muzyki – zapowiada pianista.

Organizatorem koncertu jest Akademia 30+.

 

Szczegółowy program koncertu

Nokturn f-moll op. 55 nr. 1

Preludium e-moll op. 28 nr. 4

Preludium fis-moll op. 28 nr. 8

Preludium cis-moll op. 28 nr. 10

Preludium Fis-dur op. 28 nr. 13

Preludium g-moll op. 28 nr. 22

Fantasie-Impromptu cis-moll op. 66

Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

Scherzo b-moll op. 31

Mazurek B-dur op. 7 nr. 1

Mazurek f-moll op. 7 nr. 3

Mazurek cis-moll op.30 nr.4

Mazurek D-dur op. 33 nr. 2

Mazurek cis-moll op. 63 nr. 3

Walc cis-moll op. 64 nr. 2

Walc Des-dur op. 64 nr. 1

Etiuda c-moll op. 10 nr. 12 Etiuda Rewolucyjna

Wielki Polonez As-dur op. 53

 

Osoby zainteresowane wysłuchaniem koncertu są proszone o kontakt:  

tel. 601 250 100

e-mail: sekretariat.gda@akademia30plus.pl  

wstęp 30 zł (darowizna na rzecz Fundacji)

Zapraszamy!