Matematyka w edukacji wczesnoszkolnej. Jak uczyć skutecznie?
– relacja z konferencji

Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych fragmentów wykładów zaprezentowanych podczas konferencji.

Prelegentami byli:

Prof. dr hab. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska – pedagog, wykładowczyni Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Prof. dr hab. Ewa Swoboda – dydaktyk matematyki, kierownik Katedry Nauk Ścisłych na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Małgorzata Dobrowolska – matematyczka, redaktor naczelna Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego, autorka podręczników i książek do nauki matematyki dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.

Marcin Karpiński – matematyk, współautor podręczników dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum, przewodniczący rady programowej Instytutu Rozwoju Edukacji. Uczestniczy w badaniach prowadzonych przez Instytut Badań Edukacyjnych.

Małgorzata Zambrowska – matematyczka, ekspert Instytutu Badań Edukacyjnych, prezes Stowarzyszenia „Rozwiń się”.

Co sprawia trzecioklasistom trudności w matematyce i jak je przezwyciężyć?

Marcin Karpiński, Małgorzata Zambrowska

Matematycznie uzdolnione dzieci: mity, wyniki badań, wnioski pedagogiczne
i działania naprawcze.

Prof. dr hab. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska

Kilka uwag o uczeniu się geometrii przez uczniów klas początkowych.

Prof. dr hab. Ewa Swoboda

Trudne przejście, czyli jak przygotować ucznia do nauki matematyki
w 4 klasie. Co jest ważne, a co mniej istotne?

Małgorzata Dobrowolska

Matematyczna karta pracy – pdf